MEDAILOVÉ ŽNĚ

MEDAILOVÉ ŽNĚ NA ZŠ JUNGMANNOVA

Téměř po dvou letech se opět naše škola mohla zapojit

do školních sportovních soutěží.
Prvním velkým turnajem, kterého jsme se zúčastnili, byl McDonald’s Cup, fotbalový turnaj pro žáky
prvního stupně. Naše škola pravidelně organizuje školní kolo, ze kterého vzejdou družstva
reprezentující školu v dalších částech turnaje. Letos se nám podařilo v obou kategoriích (mladší děti –
1. až 3. třída a starší děti 4. až 5. třída) postoupit přes okrskové kolo až do okresního finále. Zde
získalo družstvo starších dětí ve velice silné konkurenci bronzové medaile. Tým mladších dětí okresní
finále absolvoval v duchu „spanilé jízdy„ a zaslouženě postoupil do krajského finále v Teplicích. Zde
se našim žákům opět velice dařilo. Z pěti zápasů čtyřikrát vyhráli v základní hrací době a jen jednou se
museli spolehnout na penaltovou štěstěnu. Po vydařeném výkonu se na konci turnaje těšili
z vítězného poháru a poprvé tak zařídili pro ZŠ Jungmannova postup na republikové kolo – Svátek
fotbalu.
Tento republikový turnaj se konal ve dnech 31. 5. – 1. 6. opět v Teplicích. Zde byl již vidět
velký výkonnostní rozdíl. Los nám přiřadil do skupiny školu z Ostravy (fotbalová škola), z Olomouce a
Uherského Hradiště (Slovácko). Po zisku tří bodů ve skupině se družstvo mohlo těšit na další zápasy.
Chlapci společně se Soňou bojovali jako lvi o každičký bod a na konci turnaje si mohli převzít
obrovský pohár za konečné čtrnácté místo. Pro někoho to může být málo, ale pro nás je to úžasný
výsledek. Dva dny nabité krásnými a neopakovatelnými zážitky, možnost potkat se se známými
osobnostmi a strávit fotbalové chvilky se svými kamarády. Být čtrnáctí z více jak 2500 škol je
nádhera! Moc Vám všem děkujeme. Podíl na úspěchu patří i panu Čížkovi, alias Bédovi, trenérovi SK
Bezděkov, který nám pomohl s přípravou a doprovázel nás od okresního kola až po republiku.
Poděkování patří těmto žákům:
Mladší děti – Špinerová, Majling, Zimák, Čížek, Havlák, Fiala R., Fiala M., Turek, Broft, Brotánek,
Veltruský
Starší děti – Špiner R., Špiner V., Pekař, Kořínek, Keltner, Kubeš Z., Turek, Čák, Arazim, Bohatec,
Dunko, Šeba
Ve dnech 10. a 11. 5. se sportovci druhého stupně zúčastnili Poháru rozhlasu. Jedná se o
atletické závody družstev, kde každý atlet dostane za svůj výkon určitý počet bodů a družstvo
s nejvíce body vyhrává a postupuje do dalšího kola. Družstvo mladších žáků ve složení Molnár,
Macek, Arazim, Hlaváček, Klement, Pilnaj, Tachcí F., Lipš skončilo na krásném druhém místě.
Družstva starších žáků (Zástěra, Korous, Jirásek, Zwetler, Čížek Filip, Cutych, Adelt, Jan Marek,
Mikas, Kosík) a starších žákyň (Klepáčová, Klabanová, Burdová Štěpánka, Lacková, Faustová,
Poková, Dvořáková, Kršová, Vondrová Zita, Ikráthová) si rovněž v silné konkurenci vybojovala
krásná druhá místa. Mladší dívky ve složení Tachecí, Kavková, Tylová, Schölová, Heková, Koblížková,
Frydrychová, Popelková, Mynaříková, Matějková se umístily páté. I přesto že mladší žáci skončili
druzí, získali velký počet bodů a postoupili do krajského kola, které se konalo o 14 dní později
v Děčíně. Zde svou obětavostí, bojovností, dravostí a týmovou spoluprací dosáhli celkově na druhé
místo a od vítězství a postupu do republikového kola je dělilo pouhých 44 bodů. Což je 28 cm v dálce
nebo 0,15s na 60 metrů. Svůj dosavadní týmový rekord zlepšili o 400 bodů a porazili i vítěze
okresního kola. Je to další obrovský úspěch v tomto školním roce pro naši školu.

Nejmladší děti prvního stupně se vydaly do Lovosic na okresní přebor v Malé atletice.
Vyzkoušely si tři atletické disciplíny – běh na 50 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Pro
některé z nich to byly první sportovní zkušenosti, ale i přesto si vedly moc dobře a domů si přivezly 4
cenné kovy. První místo v kategorii pátých ročníků obsadil T. Molnár a hned za ním na stříbrné příčce
skončil S. Popelka. Další medailová umístění patřila dívkám – 3. místo v kategorii pátých ročníků
získala V. Panclová a též 3. místo v kategorii druhých tříd K. Bohatcová.
Posledním úspěchem prvního stupně bylo druhé místo v okresním kole vybíjené. Díky
jedinému prohranému zápasu se nepodařilo tomuto družstvu postoupit do krajského kola. Všem